Navigace

Obsah

NOMINACE – 28. ročník Cen Františka Filipovského za dabing

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu

- uděluje Město Přelouč

 

role Tomek (Dawid Ogrodnik)   

film Poslední rodina

režie: Elmar Klos

vyrobila Česká televize

 

role David Budd (Richard Madden)                 

seriál Bodyguard                         

režie Filip Jančík

vyrobila Česká televize

 

role Zdzislaw Beksinski (Andrzej Seweryn)

film Poslední rodina

režie: Elmar Klos

Česká televize

 

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu

- uděluje Město Přelouč

 

role Anna Deanová (Kelly Macdonald)

seriál Oběť                                   

režie Alice Hurychová

vyrobila Česká televize

 

role Rose (Rooney Mara)

film Tajný deník              

režie Jiří Brouzdal

vyrobila pro TV Seznam Tvůrčí skupina Josefa Petráska

 

role Mirabel (Stephanie Beatriz)

film Encanto                                

režie: Vladimír Žďánský a Lukáš Jindra (hudební režie)

pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual

 

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let věku dítěte

„KOUZELNÝ PRSTEN“

– uděluje Herecká asociace; garantem je Ondřej Kepka

 

role Mary (Dixie Egerickx)

film Tajemná zahrada                              

režie: Aleš Zbořil

pro JOJ Group vyrobila Brněnská soukromá televize

 

role Tabitha Templetonová (Ariana Greenblatt)

film Mimi šéf 2: Rodinný podnik           

režie: Jiří Kvasnička a Ondřej Izdný (hudební režie)

pro DreamWorks vyrobila LS Productions

 

role: Barney (Jack Dylan Grazer)

film Rozbitý robot Ron

režie: Jiří Sádek               

pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby

-  uděluje Město Přelouč

 

režie Kateřina Březinová

pro Bioscop vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time

 

režie Jiří Brouzdal

Pro TV Seznam vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska

 

režie Jiří Kvasnička

pro DreamWorks vyrobila LS Productions

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za dabingové zpracování TV seriálu

– uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.

 

režie Alice Hurychová

vyrobila Česká televize

 

režie Alice Hurychová

vyrobila Česká televize

 

režie Martin Velda

vyrobila Česká televize

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za zvuk dabingu

– uděluje Asociace pracovníků se zvukem a OAZA (Ochranná asociace zvukařů - autorů z.s.)

 

zvuk Guillermo Teillier, Martin Večeřa, Klára Javoříková

pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual                     

 

zvuk Adolf Vojta

vyrobila Česká televize

 

zvuk Roman Čadek

pro Netflix vyrobila LS Productions

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla

– uděluje Jednota tlumočníků a překladatelů za přispění Obce překladatelů

 

překlad Vojtěch Kostiha

dialogy Vladimír Žďánský

texty písní Šárka Krejčí

pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio VirtuaL

 

překlad Barbora Knobová,

úprava dialogů Nataša Čermínová

pro HBO vyrobila Společnost SDI Media

 

překlad Veronika Kvapilová,

dialogy Pavlína Vojtová

vyrobila Česká televize

 

 

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla

– uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.

 

režie Elmar Kloss

vyrobila Česká televize

 

režie Ladislav K.J. Novák

pro Netflix vyrobila LS Productions

 

režie Jiří Brouzdal

vyrobila pro TV Seznam Tvůrčí skupina Josefa Petráska